سرآشپز ملل

سرآشپز ملل

سرآشپز ملل

سر آشپز ملل

( ايراني و فرنگي )

           

جایگاه شغلی :

 فعالیت به عنوان کمک آشپز یا  هر یک از دیگر مسئولیتها و وظایف موجود در آشپزخانه و علاقه مندان به آشپزی بهتر در منزل ؛ ایجاد موقعیتهای عالی در زمینه خود اشتغالی.             

هدف دوره:                                                                                        

 آشنایی درحد قبول فراگیران با اصول آشپزی و پخت انواع غذاهای ایرانی و فرنگی کسب آمادگی و مهارت لازم برای اشتغال در بخشهای گوناگون آشپزخانه کسب تجارب عملی و ارتقاء شغلی ادامه دوره های تکمیلی . کسب مهارت تا ایجاد ابتکارات عملی در آشپزی  و پخت غذاها...

 محتوای دوره:  

 آشنایی با وسایل و تجهیزات ؛ ابزار آشپزخانه و آشپزی ؛ آشنایی با انواع مواد ؛ روشهای نگهداری و انباشت آنها ؛ بهداشت موادغذایی و محیط ؛  آموزش عملی انواع برشها ؛ انواع پختها مثل آب  پز ؛ سوخاری ؛ سرخ کردنی ها و . . . حفظ کیفیت و خواص مواد غذایی در پخت ؛ انواع پیش غذاها و اشتها آورها ؛ انواع سوپها ؛ انواع غذاهای اصلی اعم از کوکوها ؛ کوتلت ها ؛ شامی ها ؛ استیک ها ؛ پاستاها ؛ خوراک ها ؛ انواع غذاهای گوشتی ؛ غذا های دریایی ؛ غذاهای ماکیان ؛ انواع خورشتها ؛ انواع کبابها ؛ انواع پلوها ؛ انواع سس ها ؛ انواع سالادها ؛ انواع محدود غذاهای رژیمی  و گیاهی ؛ دسر؛ تنظیم منو  و . . . . انواع مرینت کردن یا مزه دارکردن مواد قبل از پخت ؛ نحوه ی پخت مطلوب وحفظ کیفیت مواد غذایی تا زمان سر و غذا ؛ برنامه ریزی در آشپزخانه و استفاده بهینه ازمواد ؛ آشنایی با چاشنی ها  ادویه ها و گیاهان معطر ؛ طرز استفاده و ترکیبات آن، تقسیم کار پرسنل بخش آشپزخانه و مديريت زمان وتعيين الويتهاي كاري.

 

تسهیلات 

متقاضیان و علاقه مندان می توانند یک جلسه به عنوان میهمان جهت آشنایی با نحوه آموزش و محیط در کلاس شرکت و در صورت جلب رضایت ایشان با آگاهی کامل ثبت نام  نمایند


آموزش در منزل:

 موسسه گردشران برای علاقه مندان به فراگیری آموزش آشپزی موردی در منزل با اعزام اساتید مجرب اقدام به برگزاری آموزش خصوصی و نیم خصوصی در محل فراگیران علاقه مند می نماید .جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس حاصل فرمائید .

 

الزامات یا پیش نیازها :

 علاقه به غذا و فرایند پخت همچنین علاقه  به مشاغل خدماتی و پذیرایی دارا بودن سلیقه لازم و زیباشناسی.

 

 توصیه ها :

 دارا بودن سلامت جسمانی و نداشتن ناراحتی های پوستی مشکلات تنفسی بویایی یا چشایی . 

 نوع گواهی نامه صادره :

 از طرف  سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری .

 

Tell: 663253256

Email: info@gardeshgaransarv.com